Hakkımızda

hakkımızda

Hochreiter Biyogaz A. Ş. 2015 yılında Alman Biogas Hochreiter GmbH ile Türkiye’de uzun yıllardır biyogaz alanında uzmanlaşmış Türk mühendislerin ortak iştiraki olarak Türkiye’de kurulmuştur. Tamamı konusunda deneyimli mühendislerden oluşan proje ve uygulama ekibi ile biyogaz sektöründe anahtar teslim müteahhit olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Amacımız; en doğru tasarımların, yüksek kaliteyle uygulanması ve sektörümüze sorunsuz çalışan tesisler kazandırmaktır. Bu amaç doğrultusunda, 2015 yılından bugüne gerçekleştirdiğimiz referanslarımız hedeflerimize ulaştığımızı açıkça göstermektedir.

 

Hochreiter Biyogaz olarak 8’i anahtar teslim müteahhitlik hizmeti diğerleri ise tasarım ve işletme danışmanlığı olmaz üzere toplam 15 adet referansımız bulunmaktadır. 

Mühendis ekibimizin 20 yılı aşkın tecrübesi, Biogas Hochreiter ortaklığı ile Almanya ekibinin 35 yılık tecrübesi ile birleşmiştir. Biogas Hochreiter’ın 1986 yılından bu yana biriktirdiği biyogaz tecrübesi ile patentlerini alarak ürettiği biyogaz ekipmanları her projenin ihtiyacına uygun olarak seçilmektedir. Bu sayede tesislerde yaşanan kronik problemler ortadan kaldırılmıştır.

Mühendis ekibimizin 20 yılı aşkın tecrübesi, Biogas Hochreiter ortaklığı ile Almanya ekibinin 35 yılık tecrübesi ile birleşmiştir. Biogas Hochreiter’ın 1986 yılından bu yana biriktirdiği biyogaz tecrübesi ile patentlerini alarak ürettiği biyogaz ekipmanları her projenin ihtiyacına uygun olarak seçilmektedir. Bu sayede tesislerde yaşanan kronik problemler ortadan kaldırılmıştır.

 

Patentli ekipmanlarımızdan olan çürütücü karıştırıcıları (Tsunami), biyogaz tesislerinin en büyük sorunlarından biri olan, karıştırıcı arızalarının sebep olduğu üretim kesintilerini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Tsunami karıştırıcıları, en verimli karışımı düşük elektrik sarfiyatları ile sağlamaktadır. Arıza durumunda dışarıdan müdahale avantajı ise tesisin sürekli çalışabilmesini sağlamaktadır. Benzer şekilde otomatik katı atık besleme sistemimiz Fuada Sepp özellikle katı madde oranı yüksek bitkisel atıkların çürütücüye beslenmesinde işletme kolaylığı sağlamaktadır.

Şirketimiz, tarımsal biyogaz tesisi projeleri dışında; mekanik-biyolojik kentsel atık bertaraf tesisleri, kompost tesisleri, sıvı fermente ürün arıtma tesisleri ve endüstriyel atıksu arıtma tesisleri projelerinde de gerek müteahhitlik gerekse tasarım, mühendislik ve saha yönetimi hizmeti vermektedir.

  • karıştırıcılar
  • WhatsApp Image 2021-03-15 at 16.56.02
  • IMG_0561
  • WhatsApp Image 2020-10-20 at 16.53.37
  • IMG_0196
  • Seledadronefoto_küçük
  • Sütaş Aksaray arka
  • katıkbesleme